wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Ojawy niskiego poziomu witaminy B12

Ojawy niskiego poziomu witaminy B12Jakie są objawy niskiego poziomu witaminy B12?

Objawy mogą się różnić w zależności od osoby i możesz mieć kilka, ale nie wszystkie. Twoje objawy mogą różnić się od cudzych. Oto niektóre oparte na faktycznych raportach pacjentów, którzy mieli niski B12:

- drętwienie / mrowienie / szpilki i igły w dłoniach, palcach, rękach, nogach lub stopach (Janie zauważyła to swoimi palcami lub gdy skrzyżowała nogi)
- ból nóg
- trudności z chodzeniem z równowagą
- osłabienie mięśni
- drżenia
- słaby refleks
- bolesność języka
- blada w cerze
- bóle głowy
- uczucie zawrotów głowy
- problemy ze wzrokiem (rozmycie, plamy w oczach itp.)
- duszność
- problemy z pamięcią / zapomnienie (błędne rozpoznanie demencji lub choroby Alzheimera!)
- drażliwość
- dezorientacja lub mgła mózgowa
- zmęczenie
- depresja
- trudności w zajściu w ciążę

Czego szukam w pracy z B12?
Obserwacja pacjenta wielokrotnie wykazywała, że ​​samo bycie „w zasięgu” nie jest kluczowe - wciąż możemy mieć kilka kluczowych objawów związanych z nieodpowiednim B12. Zamiast tego pacjenci zauważyli, że umieszczenie ich wyników w laboratorium B12 w górnej ćwiartce zakresu pozbyło się tych kilku nieznośnych, nieodpowiednich objawów B12.

Jak skorygować niskie poziomy B12?

Podkreślam tutaj kilka ważnych punktów. Po pierwsze, zdecydowana większość z niskim poziomem poinformowała, że ​​jest w stanie podnieść poziom witaminy B12 za pomocą doustnej suplementacji pigułki, pastylki do ssania lub postaci płynnej. Kwota ta jest często podawana jako 5000 mcg. Więc jeśli powiedziano ci, że zastrzyki są jedynym sposobem, nie prawda. Albo, jeśli twoje wyniki B12 nie są takie złe (ale wymagają poprawy), nie jest też prawdą, że MUSISZ mieć zastrzyki.

Z drugiej strony. ci, którzy wybrali zastrzyki (zwykle dla tych z żałośnie niskimi wynikami), raportują szybsze pozytywne wyniki. Dla osób z niedokrwistością złośliwą związaną z autoimmunologią, które mają trudności z prawidłowym wchłanianiem witaminy B12, zastrzyki są zazwyczaj zalecane w większości krajów, ale znowu doustnie działa dobrze, jeśli wystarcza. Pracuj z lekarzem.

WAŻNE: Należy pamiętać, że wielu z nas POTRZEBUJE mieć w naszych napojach kwas, którego używamy do połknięcia doustnego produktu, takiego jak sok z cytryny lub ocet jabłkowy. W naszych żołądkach potrzebne jest kwaśne środowisko, aby się rozpadło i wchłonęło. Podawanie podjęzykowe witaminy B12 ma również pozytywne doświadczenia z pacjentami z nieszczelnym jelitem.

Jeśli chodzi o dietę, zaleca się zwiększenie spożycia mięsa i produktów mlecznych, które mogą być bogate w witaminę B12… jeśli je tolerujesz. To indywidualność.

Widzę różne rodzaje B12 w sklepie. Który?
Wersja Methylcobalamin jest uważana za najbardziej aktywną i wchłanialną, dlatego jest najbardziej zalecana. Pomaga obniżyć wysokie poziomy homocysteiny z powodu genetycznego problemu blokowania metylu, takiego jak MTHFR. Jeśli ktoś ma aktywną mutację MTHFR, może potrzebować dodatkowego kwasu foliowego, aby utrzymać zbyt wysoką formę B12 we krwi.
Hydroksykobalaminowa wersja B12 nie jest naturalna w twoim ciele, ale może się również dobrze przekształcić w bardziej użyteczną formę B12 i może trwać dłużej w organizmie. Jest często używany do zastrzyków. Pomaga, jeśli zatrucie cyjankiem spowodowało narażenie na dym tytoniowy, ponieważ będzie ono wiązać się i usuwać ... dobry detoksykator. Zauważ jednak, że niektórzy eksperci twierdzą, że lepiej jest użyć wersji metylowej.
Wersja B12 z adenozylokobalaminą jest naturalną i aktywną postacią, która okazała się skuteczna przeciwko rozwojowi nowotworów, a przede wszystkim stosowana przez mitochondria. Występuje naturalnie w żywności pochodzącej ze zwierząt (jaja, mięso, nabiał itp.). Ci z MTHFR również stwierdzili, że lubią ten.
Wersja cyjanokobalaminowa witaminy B12 jest nieaktywna i jest najczęściej spotykana na półkach sklepowych z witaminami, ale jest najmniej wchłanialna i nadal musi zostać przekształcona w bardziej użyteczną wersję w ciele (np. Do wersji metylowych i adeno powyżej) , który, jeśli masz genetyczną blokadę metylową, taką jak MTHFR, nie byłby twoim najlepszym suplementem B12.
Jak długo muszę wyłączać suplementy B12 przed ponownym testowaniem?
To naprawdę wszystko na mapie. Istnieje kilka stron z testami laboratoryjnymi lub lekarzy, którzy twierdzą, że nie musisz się zatrzymywać przed wykonaniem ćwiczeń laboratoryjnych, lub przynajmniej nie mieć 12 godzin minimum Inne miejsca, możesz zobaczyć 2-3 tygodnie i do 4 tygodni. Być może najważniejsza kwestia jest brana pod uwagę, jeśli ktoś powie ci, żebyś był na kilka miesięcy - nie dobrze.

Jaki jest związek między B12 a B9 (kwas foliowy)?

Zarówno B12, jak i B9 (folany) są potrzebne do dobrego wytwarzania czerwonych krwinek, a braki w jednym lub drugim mogą powodować podobne objawy. Dlatego często spotyka się testy laboratoryjne. W ciąży stara rekomendacja polegała na suplementacji „kwasem foliowym” w celu zmniejszenia ryzyka poronień. Ale kwas foliowy jest naturalną wersją kwasu foliowego i jest bardziej pożądany, zwłaszcza jeśli masz mutację genu MTHFR.
Jakie leki na receptę lub suplementy OTC mogą przypadkowo obniżyć B12?
Środki redukujące kwas żołądkowy, takie jak Prilosec, a także lanzoprazol, pantoprazol, omeprazol, esomeprazol i raberprazol i inne, zwiększają ryzyko obniżenia poziomu B12. W rzeczywistości zbyt wielu z nas zostało nałożonych na te reduktory kwasu żołądkowego, podczas gdy w rzeczywistości większość z nas wytwarza zbyt MAŁY kwas żołądkowy, co powoduje kwaśny refluks i fałszywe pojawienie się za dużo.

Niedokrwistość złośliwa - czy możesz wyjaśnić więcej na temat tego stanu B12?
Niedokrwistość złośliwa (PA) jest chorobą autoimmunologiczną, co oznacza, że ​​przeciwciała organizmu atakują własną tkankę ciała. W tym przypadku, przeciwciała są atakowane przez tzw. Czynnik wewnętrzny - glikoproteinę wytwarzaną przez komórki okładzinowe w wyściółce żołądka. Ta glikoproteina odgrywa rolę w ekstrakcji witaminy B12 z pożywienia. Więc jeśli to białko jest atakowane, B12 nie jest wchłaniany.

Mniej powszechne, ale wciąż ważne przyczyny PA obejmują różne problemy żołądkowe, takie jak chirurgia żołądka, wrzody żołądka lub guzy, a nawet nadmierne spożycie alkoholu1. Jedno z badań wykazało, że 50% osób z chorobą autoimmunologiczną Hashimoto ma złośliwą niedokrwistość2.

Jak leczyć niedokrwistość złośliwą? Niektóre kraje skłaniają się ku zastrzykom, ale jest wielu pacjentów z PA, którzy stwierdzili, że doustne B12 w wystarczająco dużych ilościach działało dobrze dla nich. Pracuj z lekarzem.

Co jeśli mam wysoki B12?


Jedną z przyczyn może być stres wątrobowy spowodowany stanem niedoczynności tarczycy, co oznacza, że ​​nie wykona ona dobrej pracy, usuwając nadmiar B12. Lub inne stresy mogą to zrobić!

Inną bardzo częstą przyczyną może być defekt genetyczny w genie MTHFR. Jeśli masz rodzinną chorobę serca, zawał serca, raka, raka piersi lub udar, itp., Lub jeśli badanie włosów ujawniło wysokie metale ciężkie, czas na dokładne przyjrzenie się swojemu genowi MTHFR, zwłaszcza 1298 i 677. Patrz link powyżej. Należy zauważyć, że niektórzy pacjenci zgłaszają, że jeśli ich wysoki poziom witaminy B12 jest spowodowany mutacją genu MTHFR, mają one objawy niskiego poziomu witaminy B12, co oznacza, że ​​B12 nie jest rozkładany do użytku, tj. „Deficyt funkcjonalny w B12”, nawet przy wysokiej krwi poziom.

Historie
Poniższe historie ujawniają, że niski poziom witaminy B12 może mieć dość silne objawy - niektóre mogą naśladować niski poziom tarczycy lub nadnerczy!

Historia Marilyn: Miałem poziom B12 189 pięć lat temu. Na początku próbowałem mega-dawek B12, ale nie zrobili nic dla mnie i musiałem brać miesięczne strzały. Mój specjalista od tarczycy zalecił kropki B12 (znajdujące się w sklepach ze zdrową żywnością lub w organicznych sklepach). Połóż pod językiem, są wchłaniane bezpośrednio do krwiobiegu. Jeden dziennie i wracam do normalności. Nie więcej strzałów i więcej dużych pigułek do wzięcia. Używam kropki 500 mcg, ale wiem, że robią też kropkę 5000 mcg.

Historia Jennifer: Kiedy zorientowałem się, że mam niski poziom B-12 (nie przez to, że to testowałem - było na normalnym poziomie) i rozpocząłem zastrzyki B-12 za pomocą zaleceń mojego lekarza, byłem oszołomiony odkryciem, jak wiele moich symptomów myśl była spowodowana złymi poziomami leków tarczycy lub HC, były spowodowane B-12. Oczywiście niedobór B-12 pojawił się z powodu niedoczynności tarczycy powodującej spowolnienie układu trawiennego, niski poziom kwasu żołądkowego, słabe wchłanianie B-12… więc myślę, że można powiedzieć, że to był zestaw objawów tarczycy, ale „naprawiłem” je, ponieważ teraz z B-12.

B-12 łagodziło niepokój w swobodnym unoszeniu się, trochę mgły mózgowej - tę część, w której mój mózg po prostu „ślizgał się” i odchodził od sieci, część braku energii i część trudności ze snem. WSZYSTKIE lęki o swobodnym unoszeniu się, których wcale nie oczekiwałam - byłam pewna, że ​​muszą pochodzić z nadnerczy lub tarczycy. Prawdopodobnie nigdy nie dowiem się, czy spowodowało to mrowienie / drętwienie rąk, stóp i twarzy. Najwyraźniej jest to powszechne i może być trwałe. Jest tak wiele możliwych przyczyn tego konkretnego objawu, którego po prostu nie znam.

Czego nauczyłem się czytając książkę z irytującym tytułem: „Czy to może być B-12?” Jest to, że objawy neurologiczne pojawiają się jako pierwsze i zanim pojawią się jakiekolwiek oznaki we krwi. Tytuł jest irytujący, ponieważ gdy widzisz go leżącego cały czas, zaczynasz rozmawiać ze sobą i odpowiadać na pytanie oraz zadawać pytanie sobie i wszystkim innym. Jeśli otrzymasz tę książkę, pamiętaj, aby ją zakryć lub zakryć, gdy ją opuścisz lub usłyszysz ludzi zadających pytanie.

Z początku robiłem dziesięć dni w szeregu zastrzyków i byłem gotów zostać dziewczyną z plakatu B-12. Potem próbowałem iść na co drugi dzień i mój mózg natychmiast zaczął się ślizgać, a małe palce niepokoju znów zaczęły mnie szturchać. Wracałem do każdego dnia przez jakiś czas, przestawiłem się z cyjanokobalaminy na metylokobalaminę (która powinna być łatwiej wchłaniana i dłużej pozostawała w systemie), a teraz jestem w stanie zredukować 2X / tydzień bez utraty zysków.

Ciekawe, co? Test B-12, który miałem, był tym, którego używają do łapania wczesnych i łagodnych przypadków. Nic.

Historia Meleese: Moje poziomy były konsekwentnie w zakresie 200-240 i miałem 2 lekarzy stanowczo odmawiając mi zastrzyków. Dotarłem na scenę, gdzie ledwo mogłem funkcjonować, więc zobaczyłem „dobrego doktora” (wymienionego w plikach NTH), kiedy otworzyła swoje książki nowym pacjentom (otwiera je tylko kilka razy w roku). Była przerażona i nauczyła mnie wstrzykiwać sobie. Możemy kupić OTC hydroksy tutaj w Australii, więc w tej chwili wstrzykuję co 3 dni. Ulepszenia już są… Lepszy sen, ból mięśni zmniejszył się (było przerażająco ledwo mogłem korzystać z ramion) Mogę znów poczuć stopy, zwłaszcza palce u stóp. Moja równowaga się poprawia (chociaż nadal używam laski). Moje poziomy energii / mgła mózgu powoli się poprawiają. Nadal nie mogę czytać (jedna z moich wspaniałych miłości), ale dotarłem tam.

Czy masz opowieść o niskim B12 i skutecznym leczeniu, które może pomóc innym? Skorzystaj z opcji Skontaktuj się ze mną, aby wysłać swoją historię. Proszę, nie zwlekaj.

 

** Gdzie mogę przeczytać więcej na ten temat? Gorąco polecam książkę Could It Be B12? An Epidemic of Misdiagnoses autorstwa Sally Pacholok, R.N. i Jeffrey Stuart, D.O.

za: https://stopthethyroidmadness.com/b12/
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl