wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Normalizacja zaburzeń rytmu serca dzięki Argininie i taurynie

Normalizacja zaburzeń rytmu serca dzięki Argininie i taurynieW teksańskim Instytucie Badań w Austin podczas poszukiwania składników odżywczych, których niedobory prowadzą do nieregularnego bicia serca takich jak: przedwczesne skurcze komorowe, migotanie przedsionków i wydłużanie przerw międzyskurczowych utworzyli wiele artykułów naukowych, dowodzących, że na zaburzenia rytmu serca cierpią najczęściej osoby z niedoborem dwóch aminokwasów: tauryny i argininy.

Naukowcy dowiedli, że od 10 do 20 gram tauryny dziennie niemal w połowie ogranicza przedwczesne skurcze przedsionków be wpływu na wydłużonych przerw między uderzeniami serca. Podczas badań dodano od 4 do 6 gram argininy eliminując niemal natychmiast i całkowicie wszystkie wydłużone przerwy i likwidując przedwczesne skurcze przedsionków.

Suplementacja tauryny i argininy jest, więc w stanie zatrzymać wszystkie najczęściej występujące nieregularności bicia serca - arytmie. Taurynareguluje pracę serca poprzez regulację poziomu potasu, wapnia i sodu we krwi i tkankach serca, regulując pobudliwość mięśnia sercowego. Podczas badań zaobserwowano także, że tauryna tłumi aktywność współczulnego układu nerwowego i uwalnia adrenalinę. Uważa się, że skuteczność argininy w przeciwdziałaniu zaburzeń pracy serca wynika z jej roli prekursora tlenku azotu i zdolności spontanicznego przywracania rytmu zatokowego.

Jak się okazało w badaniach dr George Eby produkcja tauryny i argininy maleje wraz z wiekiem wywołując "nerwowy" rytm serca. Suplementacja tauryny i argininy jest, zatem istotna z punktu widzenia profilaktyki chorób serca i śmiertelności.
Według Dr Eby większość chorób przewlekłych jest wynikiem pewnych niedoborów żywieniowych, zwłaszcza cynku i magnezu. Niedobory takich kwasów jak omega-3, tauryna i arginina stanowią podstawową przyczynę wielu chorób w starszym wieku.

Jak uważa wielu naukowców z chorobami należy walczyć przez odpowiednią diety i styl życia, a po leki sięgać w ostateczności. 
Jednak biznes farmaceutyczny i jego metody marketingowe spychają tematykę biomedycyny na drugi plan powodując tym samym, że ludzie szukają leków zamiast darmowych naturalnych metod leczenia.

Odkryto również, że tauryna u cukrzyków ma działanie zapobiegające wzrostowi ciśnienia tętniczego i zmniejsza hiperinsulinomię, a także stwierdzono działanie kardioprotekcyjnie, zmniejszające przerost mięśnia.
Potwierdzono dwoma niezależnymi badaniami, że suplementacja tauryny w dawce 6 gram dziennie przez 7 dni powoduje obniżenie wartości ciśnienia tętniczego u pacjentów z samoistnym nadciśnieniem.

Bardzo ciekawym chińskim odkryciem jest również fakt, iż tauryna wykazuje niezwykle silne działanie chroniące na komórki wątroby przeciw zwłóknieniom i tym samym chroni przed marskością. 

Bardzo duże zdolności regeneracyjne wątroby nie są w stanie poradzić sobie z każdym uszkodzeniem, a dzięki taurynie zachodzi wzmożona apostazją komórek gwieździstych wątroby, częściowo odpowiedzialnych za włóknienie tego narządu. 
Poprzez mechaniczne usuwanie komórek uszkodzonych tauryna sprzyja zdrowieniu tego ważnego narządu.

Bardzo poważne ryzyko interakcji występuje zwłaszcza przy łączeniu tauryny i leków psychotropowych. 
Dla bezpieczeństwa, przed sięgnięciem po jakikolwiek preparat z tauryną, warto zwrócić się do lekarza z pytaniem o możliwość wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych.

Ponadto tauryny nie powinny przyjmować kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby z alergiami na białka pokarmowe i chorujące na chorobę afektywną dwubiegunową.


źródło : internet
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl