wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Chlamydia trachomatis

Chlamydia trachomatis

Zakażenia Chlamydia trachomatis są częstą przyczyną stanów zapalnych narządu rodnego, co w konsekwencji może prowadzić do bezpłodności lub powikłań ciąży.

Trachomatis to najważniejszy epidemiologicznie i klinicznie gatunek bakterii rodzaju Chlamydia.

Różne szczepy są czynnikami etiologicznymi wielu zespołów chorobowych. Szerzy się z człowieka na człowieka drogą płciową, w czasie porodu lub przez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą.
Zakażenia Chlamydia trachomatis są częstą przyczyną stanów zapalnych narządu rodnego, co w konsekwencji może prowadzić do bezpłodności lub powikłań ciąży.

Informacje dotyczące dróg szerzenia się drobnoustroju, stanów chorobowych przez niego wywołanych, następstw nieleczonych infekcji jak również diagnostyki i leczenia zakażeń chlamydialnych.

Chorobę można stwierdzić w laboratoriach diagnostyki molekularnej, robiąc badanie testem immunofluorescencyjnym lub enzymatycznym i pobierając wymaz z kanału szyjki macicy u kobiet lub wymaz z cewki moczowej u mężczyzn (czas wykonania 2 do 7 dni).
Test Elisa polegający na określeniu poziomu specyficznych immunoglobulin we krwi (we wczesnej fazie infekcji IgM, w późniejszej IgG) – jeśli wysoko dodatni – pacjent zainfekowany.
Rozpoznanie infekcji jest bardzo trudne i wymaga bardzo specjalistycznych i kosztownych badań. Obecnie stosunkowo niewiele jest laboratoriów wykonujących badania na obecność chlamydii.

To z Wikipedii -najważniejsze wiadomości, niestety wtargnięcie bakterii i jej początkowe bytowanie może być niezauważalne, natomiast często to przyczyna endometrii oraz chorób różnych narządów wewnętrznych, w niektórych przypadkach chlamydia może powodować zapalenie gardzieli, rzadką chorobę oczu i stawów, zwaną zespołem Reitera (zespół Reitera łączy w sobie zapalenie cewki moczowej, stawów oraz spojówek).

Niekiedy objawy chorobowe w swoim przebiegu łudząco przypominają reumatoidalne zapalenie stawów i są z nim mylone, zwłaszcza na początku choroby.
Chlamydie mogą powodować bóle i zapalenia stawów, zmiany w układzie nerwowym, spadek odporności, różnego rodzaju schorzenia naczyń jak również astmę czy skłonności alergiczne. Rozprzestrzenienie się zakażenia może również być przyczyną zapalenia okołowątrobowego objawiającego się bólami brzucha, które najczęściej są kojarzone z zapaleniem pęcherzyka żółciowego lub trzustki. Obecnie coraz częściej zakażenia chlamydiami są rozpoznawane u kobiet podczas poszukiwania przyczyny niemożności zajścia w ciążę lub jej donoszenia.


Chlamydią można zarazić się, używając tej samej toalety co osoba zarażona korzystając z basenu czy sauny, ponieważ drobnoustroje potrafią wnikać przez błony śluzowe. Szczególnie wtedy jesteśmy narażeni na zakażenie – jak mamy na ciele jakąś rankę czy skaleczenie.
Wiele dolegliwości może być spowodowane właśnie tym paskudztwem, dość trudnym do usunięcia, aczkolwiek przy odpowiednim samozaparciu można się wszystkich bakterii , nawet tych najbardziej uporczywych pozbyć. Każda bakteria, mykoplazma, chlamydia czy podobne paskudztwo ma określony ładunek elektrostatyczny na powierzchni komórki. Zakłócenie tego ładunku powoduje „pogubienie się” komórki i na skutek tego jej śmierć. To oficjalnie nazywa się efekt oligodynamiczny.
Praktycznie wygląda to tak, że do naszych ziół do picia dodajemy sole metali w ilościach bardzo minimalnych i jakieś ziółko saponinowe dla lepszego zwilżenia bakterii.
Saponiny zawiera min. mydlnica i kozieradka.

Srebro AgNO3 (kryształek – wystarczy 1:5000 a nawet 1: 20 milionów), złoto, cynk ZnO, miedź CuSO4 (przy okazji polecą i grzyby), żelazo Fe2O3, bizmut BiCO3 lub BiO
Związków Zn, Cu, Fe, Bi wystarczy szczypta na litr.

Te związki można bez problemu kupić w aptece, nie trzeba stosować wszystkiego, nawet jedno wystarczy. Więc np. można kupić cynk w tabletkach i dorzucić do ziół, aby zwiększyć efekt ich działania.

Ziołowa broń.

Bakterie dobrze likwiduje hyzop – olejek lub nalewka 1:3 na świeżym zielu w spirytusie 65-69%


1.Mieszanka ziołowa
– ziele hyzopu 1 cz
– kwiatki lub ziele z kwiatkami wrotyczu 1 cz
– smilax lub mydłoka lub ziele mydlnicy 0,5 cz
– owoc kardamonu zielony lub czarny 0,5 cz
– szafran 400-600 mg / 500 g mieszanki (trzeba sobie dokombinować wagę)
– hakorośl lub pszeniec, szelężnik lub trędownik lub zagorzałek lub catalpa 1 cz
– gałązki topoli balsamicznej lub osiki (z pączkami) 1 cz
– pędy jałowca (zbiór po pierwszych mrozach) lub daglezji lub cyprysu lub cedru 1 cz
– gałązki żywotnika (zbiór latem) 1 cz

Zmieszać, stosować w proporcji 2 łyżki mieszanki na szklankę wrzącego tłustego mleka.
Przed zalaniem porządnie zwilżyć spirytusem.
Można zagotować na winie i zostawić na noc, a wypić następnego dnia
Dawka: 50-100ml dziennie, w odstępach co 6 godzin.
Napar przygotowywać na świeżo. (…)"
Mistykabb.


Spośród wszystkich metod wykrywania Trachomatis, najbardziej skuteczną metodą jest biorezonans.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu