wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Pasożyty » Czarny Orzech – zabójca pasożytów

Czarny Orzech – zabójca pasożytów



Orzech czarny – szlachetny i bezwzględny

 

Orzech czarny (Juglans nigra) to gatunek drzewa liściastego, którego naturalnym obszarem występowania jest wschodnia i środkowa część Ameryki Północnej. Potrafi osiągać nawet 40 metrów wysokości, a z jego smukłego pnia pozyskuje się drewno o pięknym, ciemnobrunatnym kolorze: idealne do produkcji mebli (w przeszłości tworzono z niego wysokiej jakości ramy dla malarskich dzieł sztuki). Jednak z punktu widzenia ziołolecznictwa to nie cechy estetyczne owego drzewa wysuwają się na pierwszy plan, ale dobroczynne właściwości, wykazywane przez zawarte wewnątrz tej rośliny substancje aktywne. Naturalna medycyna od wieków wykorzystuje korę czy imponującej wielkości liście orzecha czarnego, ale zdecydowanie najcenniejszą wartość przedstawiają jego owoce, a mówiąc ściślej – ich łupiny. Owe owoce, rosnąc na drzewie, posiadają zieloną, chropowatą skórkę. Są okrągłe i wydają aromatyczny zapach.

 

Juglon – tajna broń orzecha

Z dobrodziejstw czarnego orzecha korzystali już rdzenni Amerykanie: Indianie znali go z właściwości przeczyszczających, ale rozpoznawali też zadziwiający wpływ tej rośliny na pasożyty. Współcześnie wiadomo już, że dzieje się tak za sprawą juglonu – związku fenolowego, działającego toksycznie na drobne organizmy żywe. Choroby pasożytnicze to zaś wciąż jedne z bardziej podstępnych i trudnych do pokonania schorzeń, które mogą rozwijać się wewnątrz organizmu przez wiele lat i być przyczyną licznych, choć z pozoru niewyjaśnionych, przykrych objawów: bólów brzucha, nawracających problemów trawiennych, przewlekłego uczucia zmęczenia czy niskiej odporności na infekcje.

Najcześciej wykorzystywanym surowcem leczniczym są łupiny ( naowocnie ) orzecha czarnego.

Ekstrakt z orzecha kupisz tu : http://bioplazma.pl/mielony-czarny-orzech-50-g-p-11.html

Ekstrakt z orzecha kupisz TU

Juglon w naturalny i skuteczny sposób rozprawia się z pasożytującymi na człowieku stworzeniami: między innymi tasiemcem czy owsikami, ale też pasożytami krwi lub wątroby. To także skuteczna broń w walce z wszelkiego rodzaju bakteriami, wirusami bądź grzybami, atakującymi ciało od strony układu pokarmowego: z jego pomocą można przeciwdziałać na przykład kandydozie, czyli konsekwencji namnożenia się grzybów wewnątrz organizmu.

W Europie, pod kątem popularności, orzech czarny dotąd pozostaje w cieniu swojego bliskiego kuzyna: orzecha włoskiego, zwanego z łacińska królewskim. Tymczasem ekstrakt z amerykańskiej odmiany orzecha to znacznie bardziej skoncentrowane źródło juglonu, najsilniejszej naturalnej substancji antyseptycznej. Jak wykazały badania naukowe, związek ten ma także moc niszczenia komórek nowotworowych oraz hamowania replikacji wirusa HIV, co czyni z niego nieustanny obiekt badań naukowców poszukujących skutecznych leków na te groźne choroby, dziesiątkujące ludność na całym świecie. Warto też wiedzieć, że to właśnie niezwykły juglon jest powodem tego, że orzechy brudzą dłonie podczas fizycznego kontaktu ze skórą.

 

Inne zastosowania

Z uwagi na wewnętrzne bogactwo witamin (C i z grupy B) i minerałów, czarne orzechy były niegdyś popularnym remedium na liczne dolegliwości. Także obecnie są znane ze swoich właściwości obniżania ciśnienia krwi i poziomu złego cholesterolu, przyspieszania trawienia czy łagodzenia zgagi lub bolesnej kolki. Warto wiedzieć, że czarne orzechy są także bardzo bogatym, naturalnym źródłem jodu, który działa dobroczynnie zwłaszcza na kierującą całą gospodarką hormonalną tarczycę. Antyseptyczne właściwości orzecha czarnego można wykorzystać także do leczenia problemów skórnych, dermatoz.

W szpitalach wojskowych chętnie korzystano z tych orzechów, by oczyszczać rany i  owrzodzenia oraz przyspieszać ich gojenie.  Również obecnie, stosowany zewnętrznie rozcieńczony wyciąg z czarnego orzecha pomoże rozwiązać problemy dermatologiczne, wywołane przez wirusy i grzyby: może sprawdzić się jako pomoc przy walce z trądzikiem, egzemą czy łuszczycą, a także opryszczką. Z kolei ściągające działanie tanin zawartych w czarnym orzechu czyni z niego skuteczne antidotum na nadmierną potliwość.

Ważne!

Alkohol znakomicie wyciaga cenne substancje aktywne z łupin orzecha, dlatego najcenniejszą formą jest nalewka alkoholowa. Suplementy na bazie łupin cechuje niska aktywność względem nalewek.

 

Komisja Europejska przeciw stosowaniu wewnętrznemu …

Komisja Europejska w swojej monografii stoi na stanowisku, iż  stosowanie zielonych łupin Orzecha czarnego wewnętrznie  jest wysoce ryzykowne gdyż wg..niej juglon zawarty w roślinie może działać niekorzystnie na organizm człowieka ( z pewnością w wysokich dawkach i przy długotrwałym stosowaniu można odczuć skutki uboczne, każdy surowiec zielarski takowe skutki może powodować ), ta sama Komisja doszła również do epokowego odkrycia…Łupiny Orzecha Czarnego barwią skórę na żółto !!…należy pogratulować tego ostatniego odkrycia szanownej Komisji   

Efektem fanaberii Komisji Europejskiej jest całkowity zakaz sprzedaży Zielonych łupin Orzecha Czarnego na EU w celach spożywczych, a możliwa jest jedynie sprzedaż z przeznaczeniem do użytku zewnętrznego.  Podobnych absurdów wprowadzanych przez Brukselę jest znacznie więcej…( Gingko biloba czyli znany i luiany Miłorząb japoński ma podobną historię).

Nie dajmy się zwariować. Osobiście stosuję wewnętrznie nalewkę z łupin Orzecha Czarnego co kwartał. Taka samodzielnie przygotowana nalewka ma dość przyjemny smak, z nutą specyficznego orzechowego aromatu. Poniżej znajdziecie przepis własną leczniczą nalewkę.

 

Przepis na nalewkę z łupin orzecha czarnego:

Do przygotowania nalewki potrzebujemy: 

  • 50g Łupin Orzecha czarnego
  • 150 ml etanolu 40 – 50 % ( może być czysta wódka lub odpowiednia mieszanka spirytusu i wody demineralizowanej )
  • Czysta butelka z ciemnego szkła o szczelnym zamknięciu.

Sposób przygotowania:

1. Nalewkę przygotowujemy metodą maceracji w stosunku 1:3

2. Do czystej butelki wkładamy rozdrobnione lub mielone łupiny orzecha. Następnie zalewamy alkoholem i szczelnie zakręcamy.

3. Odstawiamy w miejsce niedostępne dla światła na minimum 7 dni ( w tym okresie zaleca się wstrząsnąć od czasu do czasu )

4. Po 7 dniach odcedzamy naszą nalewkę pozbywając się łupin ( nie jest to jednak zabieg konieczny )

Nalewkę należy dawkować z umiarem zaczynając od małych ilości, niekiedy łupiny w celu zwiększenia potencjału antypasożytniczego bywają łączone z zielem piołunu.

 

Autor: mgr Magdalena Krawczak

Źródła:

jonbarron.org/herbal-library/foods/black-walnut-hulls-benefits

dobreziola.com/2015/06/czarny-orzech-niesamowite-zastosowania.html

missouribotanicalgarden.org/PlantFinder/PlantFinderDetails.aspx?kempercode=a875 http://laboratoria.net/artykul/12388.html

webmd.com

rozanski.li/2110/lisc-orzecha-wloskiego-folium-juglandis-w-fitoterapii-praktyczne

superfoodprofiles.com/black-walnut-benefits-healt



Za:
http://blog.magazyn-zdrowia.pl/wlasciwosci-orzecha-czarnego/

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Pasożyty
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu